קורס SEO מוכוון מטרה

מהו מנוע חיפוש

מה הדבר הכי מפתיע במנוע חיפוש? מה זה מנוע חיפוש בכלל ואיך הוא עובד? האם ניתן להשפיע או לתמרן מנוע חיפוש?

סיכום השיעור:

יש בוחן! אם הקשבתם בתשומת לב אתם אמורים לעבור בקלות

 

Please login to get access to the quiz
מה זה קידום אתרים? (שיעור קודם)
(שיעור הבא) בניית עץ אתר
Back to קורס SEO מוכוון מטרה

( 7 ) תגובות

 • Kfir menashe

  היי רן, קודם כל אחלה שיעור!
  בנוגע לשיעור, מדוע קצב העדכון של האתר חשוב? (האם עדכון בתדירות יותר גבוהה מביא לדירוג יותר גבוהה לאתר? האם כדאי לעדכן את העמוד לעיתים יותר קרובות כדי להגביר את קצב העדכון של הבוטים? האם כדאי לעקוב אחר קצב העדכון של הבוטים באופן ידני בכדי לדעת כל כמה זמן הוא מעודכן?)
  בנוסף, האם (מעבר לכמות קישורים) גם מספר לחיצות על הקישור של האתר בגוגל יתורם לדירוג גבוהה יותר ולהופעה מוקדמת יותר של האתר שלי בחיפושים הבאים?

  תודה רבה!!

  • רן מגל

   הי כפיר, שאלות מצוינות. להלן התשובות.

   • מדוע קצב העדכון של האתר חשוב? זה חשוב הן מבחינת הגולש והן מבחינת מנוע חיפוש. כאשר אתה נכנס לאתר שמתעדכן תדיר, יש תחושה שיש מישהו מאחורה, יש צוות מאחורי האתר ויש עם מי לדבר. כאשר אתה נכנס לאתר שלא השתנה שנתיים זה נראה מוזנח ונותן תחושה שאין עם מי לדבר. מבחינת מנוע החיפוש, אתר שמתעדכן ומתוסף לו חומר כל הזמן, יביא ליותר תוצאות במנוע החיפוש ולכן יזכה לחשיפה גבוהה יותר.
   • האם עדכון בתדירות יותר גבוהה מביא לדירוג יותר גבוהה לאתר? בעיקרון כן. מנועי חיפוש מעדיפים אתרים מתעדכנים מאתרים “קפואים”. העניין טיפה מורכב עם נושאים ונישות שלא מצפים מהם להתעדכן אבל אין סיבה להתעכב על זה עכשיו. חשוב רק להבין את העקרונות.
   • האם כדאי לעדכן את העמוד לעיתים יותר קרובות כדי להגביר את קצב העדכון של הבוטים? כל מקרה לגופו – אם יש עמודים שדורשים עדכון תדיר באופן טבעי צריך לעדכן אבל אין צורך לדחוף זאת בכח רק כדי לעדכן.
   • האם כדאי לעקוב אחר קצב העדכון של הבוטים באופן ידני בכדי לדעת כל כמה זמן הוא מעודכן? לא, מנוע החיפוש יבין זאת לבד ויש גם דרך לווסת את קצב הסריקה של מנוע החיפוש. כל זאת ועוד, בהמשך. אין צורך להתעכב על כך אלא רק להבין את העקרונות
   • Samm1964

    אני הבנתי כשאתר עובר שינוים ועידכונים מאבד את המיקום שלו בתוצאות של גוגל וחוזר אחורה.

    • Ran Magal

     זה לא נכון. שינוי אלגוריתם יכול לעבוד גם לטובתך או להיות ללא השפעה כלל.

 • איילה קאופמן

  היי רן.. מה הכוונה שהנתון של הpr כבר פחות רלוונטי? שהזכרת זאת כמה פעמים… הרי אם אני שמה קישורים באתרים עם pr נמוך , גוגל יתן לקישורים פחות חשיבות מאשר אם אשים באתר עם pr גבוה..אז כן כדאי לי להתייחס לpr ולחקור אותו לכל אתר

  • Ran Magal

   היי איילה, הכוונה היא שגוגל כבר לא משתמש בפרמטר זה לדירוג אתרים. ממליץ לך לבדוק נתונים אחרים של אתרים מהם את משיגה קישורים לאתר שלך.
   נתונים מומלצים לבדיקה:
   כמה תנועה אורגנית האתר המקשר מקבל? – בדיקה עם similarweb.com
   כמה אתרים מקשרים אל האתר הזה? – בדיקה עם majestic.com
   מה דירוג האתר DA והעמוד ממנו יוצא הקישור PA – בדיקה עם moz.com

 • איילה

  תודה 🙂

כתוב תגובה